konzultace v těhotenství

Konzultujte, konzultujte, ptejte se, buďte zvědavé, tužte po informacích... Jedině informovaná rodička má v civilizovaném světě šanci obstát s gracií a šarmem sobě vlastním. (Odpusťte můj sarkastický humor ovlivněný tamními zkušenostmi). Začnu u ideálů...

V ideálním případě by žena v těhotenství měla docházet ke své porodní asistentce, kterou bude mít u porodu. To jsem zažila v porodním centru v Nizozemí, a je to neuvěřitelně účinné, porodní asistentka doprovází ženu po celou dobu vývoje jejího těhotenství až do šestinedělí. To značně ovlivňuje jak psychiku ženy, tak reakci na její reakci během samotného porodu. Pokud ženu před porodem znáte, znáte její problémy, tužby, schopnosti, můžete ji daleko lépe pomoci a podpořit v procesu rození, než pokud ji vidíte až při porodu... Nemluvě o důvěře, která se během celé doby nastoluje a je pro rodící ženu jedním z hlavních podpůrných vlivů.

Konzultace v těhotenství pomáhají ženě zorientovat se ve svých pocitech, v tom co se děje s jejím tělem, i s tím, co je potřeba dělat pro hladký průběh celého těhotenství i vývoj děťátka.