návštěvy po porodu

Po porodu nastává pro ženu nové období. Břicho i jeho obsah je rázem pryč... A spousta nových povinností má před sebou...

Šestinedělí je obdobím, kdy žena potřebuje podporu, aby mohla jednak přijmout svou novou roli matky, ale i se srovnat se změnami, které se v jejím těle tak náhle dějí (hormonální, tělesné, mentální, etc.). Je to období, kdy je zranitelná a potřebuje péči.

Ale před sebou má ten největší zázrak světa!!!  Své ďěťátko!!!

"Když se narodí dítě, celý Vesmír se musí posunout a udělat mu místo. Na svět se rodí další bytost se svobodnou vůlí, tudíž schopná stát se bohem. Z tohoto hlediska je každé narození dítěte stejné jako narození duchovního mistra. Všechny narozené děti jsou živoucí buddhové. Některé jsou jimi jenom na chvíli, protože tomu nikdo nevěří. Jsou lidé, kteří to nechápou a chovají se k dětem jakoby byly hloupé, ale ony nejsou. To, že nemluví, ještě neznamená, že jsou hloupé. Novorozenec je stejně chytrý jako Vy. Pokud s ním navazujete kontakt, měli byste si uvědomit, že máte co do činění s velmi inteligentní bytostí, která jen prostě ještě nemluví Vaším jazykem. A měli byste s ní zacházet jemně, dokud se nenaučí mluvit."

Stephen Gaskin