Congress ICM Prague 2014

Za tři roky, tedy v červnu roku 2014 bude Praha zavalena porodními asistentkami z celého světa. Budou zde sněmovat, delegovat, i se rozvíjet na workshopech a seminářích lektorů porodní asistence z celého světa. Tento kongres bude již třicátý v pořadí. Je to pro Českou republiku obrovská pocta, a pro českou porodní asistenci i české ženy velká šance k tomu, aby mohly konečně nastat nějaké změny k lepšímu. Pevně věřím, že si to budeme schopni včas uvědomit.

Na africkém zasedání před tímto kongresem bylo ratifikováno mnoho stěžejních světových dokumentů týkajích se světových standardů pro výkon profese porodních asistentek, pro jejich vzdělávání a kompetence, které nyní budou přicházet ve světové povědomí a doufejme, že se dočkáme toho, že budou v povědomí i naší české společnosti, předtím než nastane ICM Congress 2014 v Praze, protože by bylo smutné, kdyby právě u nás (když zde má probíhat další celosvětové dění) by tomu, ať už z jakéhokoli důvodu nebylo.

Kongresu v jihoafrickém Durbanu se účastnilo cca 3000 porodních asistentek z celého světa, konkrétně z 91 zemí.

Z našeho týmu, který připravuje  ICM Congress 2014, mělo možnost být v Durbanu devět českých porodních asistentek, což je velký úspěch. Tyto členky organizačního výboru byly vyslány s úkolem propagovat Prahu a celý nadcházející kongres. Mám to privilegium, že jsem se stala členkou organizačního výboru a byla v africkém Durbanu mezi nimi.

 

Pokud byste někdo měl zájem o více informací o kongresu, můžete zavítat na naše webové stránky Kongresu 2014, které již existují:

https://www.midwives2014.org/

nebo pokud máte zájem se dozvědět něco víc o ICM: www.internationalmidwives.org

 

Máme již vytvořené překrásné LOGO, které bude doprovázet celý kongres. Vytvořila ho Maruška Lukeslová: LOGO green-pink.pdf (287 kB)

Audiovisuální pozvánka vytvořená Daliborem Fenclem je k nalezení na youtube na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=ZzGbEnhhXvA